hayat lokantası

Yemeklerimle “Hayat” veriyorum…

Hayat Lokantası aynı isimle iki farklı mekânda hizmet veriyor. Birincisini 1947’de Santral Garajda Hacı Mustafa Selek kurmuş. İlk kurulduğunda tencere yemekleri yapan mütevazı bir esnaf lokantası imiş. Bu özelliğini halen devam ettiriyor. Buranın başında Mustafa Bey’in kendisi var.

İkinci lokanta da yine aynı aileye ait. Belediye, merinos fabrikasının olduğu bölgeyi park haline dönüştürmüş ve adını Merinos Parkı koymuş. ‘Salaş ambarları’ olarak adlandırılan kısımda yapılan sosyal tesis, işletmesi için Hayat Lokantası’na tahsis edilmiş ve yeni mekân 2008 yazında hizmete girmiş.  Mustafa Usta’nın yetiştirdiği Murat Akgün buranın başına getirilmiş. Mustafa Usta’nın torunları Kayhan selek ve Kızı Zuhal Hanım’ın oğlu Sedat Topal’la birlikte üç ortaklar. Sinem Sezgin halkla ilişkiler müdürü.

Yeni mekânda Osmanlı yemekleri, zeytinyağlılar ve pideli köfte var. Süt helvası çok meşhur. Bu tadı Mustafa Usta’nın yarattığını söylüyorlar. Mustafa Usta yemekleriyle hayat verdiğini düşündüğü için lokantanın adını Hayat Lokantası koymuş. Burası çağdaş bir yapıda geleneksel Türk mutfağının örneklerini esnaf lokantası tarzında sunan bir işletme.

Hayat Lokantası iki katta toplam 600 kişinin aynı anda ağırlanabileceği bir mekân. Yazın camları kaldırılıp, üst kat teras ve alt bahçe kısmına masalar yerleştirildiğinde 2000 kişiye aynı anda yemek verebilecek çok şık bir mekân.

Adres:

Ulubatlı Hasan Bulvarı No: 25 Osmangazi Bursa

Tel: 0 224 2722777

www.hayatlokantasi.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here