pirlanta kasap et

Pırlanta Kasap, 1964 yılında iki kardeş Hasan Erdem ve Mustafa Kemal Erdem tarafından Çemberlitaş’ta küçük bir kasap dükkanı olarak kuruldu. Zamanla Hürriyet, Milliyet, Tama mutfak, Hürses gibi kurumsal firmalarla çalıştı. Babadan oğula geçen kaliteli hizmet anlayışıyla 2007 yılından itibaren Barkın Erdem tarafından işletilmektedir.

Kasap dükkanı için isim arayışları sürerken bir aile dostunun ‘ Abi kardeş pırlanta gibi çocuklar’ demesi ‘Pırlanta Kasap’ isminin konulmasına öncü olmuştur.

Müşteriye sunulan ürünlerin hepsi helal kesim olup ; firma temiz, kaliteli, titiz ve Barkın Erdem tarafından seçilen ürünler hazırlanmaktadır. Yeni nesil butik bir aile kasabı olup dürüst ve çalışkan hizmet vermektedir.

Pırlanta Kasap ürünleri Balıkesir Gönen’de bulunan kendi çiftliğinden temin edilmektedir. Büyükbaş ve küçükbaş et ve et ürünlerinin toptan ve parekende satışı yapılmaktadır. Bunun yanında, Kapalıçarşı’nın en eski kasabı olmakla beraber o bölge esnafına, otel ve restaurantlara hizmet vermektedir.

Firma ayrıca odun ateşinde pişen güveçler, özellikli hamburgerleriyle özel günlere ( barbekü partileri, doğum günü partileri ) ayrı bir lezzet katmaktadır.

Barkın Bey’in babası Tarihi Sütlüce Mezbahanesinde et seçerken mezbahane önündeki seyyar ızgaracılardan uykuluk, kokoreç yemek çocukların en büyük eğlencesiymiş.

Temiz ortam, titiz ürün seçimi, dürüst hizmet sayesinde başarı bugüne kadar devam etmiş.
Pırlanta Kasap’ın ilk kalfası emekli olmuştur.  Şu an Pırlanta Kasap işletmecisi Barkın Erdem 15 yıldır çalışmaktadır. 10 ve 5 senelik emektar çalışanlarıyla beraber hizmet vermekte.
Pırlanta Kasap tek şubesi vardır.

Adres: Eminsinan Mah. Pierre Loti Caddesi. 29A Yonca Apt.
Çemberlitaş/ Fatih İstanbul

Tel: 0 212 5178625

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here